Geri Dönüşüm Makinaları

Geri Dönüşüm Makinaları

Geri Dönüşüm Nedir?

İnsanların sosyal ve ekonomik faaliyetleri sonucu, kullanım süresi dolmuş ve artık doğa için zararlı hale gelen her türlü maddeye atık denir. Karton, cam, metal, plastik gibi maddeler atık olarak sınıflandırılabilir. Atıkların yeniden değerlendirilmesi ancak geri dönüşüm ile sağlanır. Geri dönüşüm, yeniden değerlendirilme imkanı olan bu atıkların fiziksel veya kimyasal işlemlere tabi tutularak ikinci bir hammaddeye dönüştürülmesine denir. Geri dönüşümde amaç kaynakların aşırı ölçüde kullanımını önlemek, atıkların kaynaklarında ayrıştırılmasını sağlamak, atık çöp miktarının azalmasını sağlamaktır.

Geri Dönüşüm Faydaları ?

Geri dönüşüm oldukça önemli ve etkili bir yöntemdir. Geri dönüşümün oldukça fazla faydası bulunmaktadır. Geri dönüşümün ülkede yaygınlaşması hem ülke için hem bireysel olarak oldukça etkilidir. Doğal kaynakların azalmasında oldukça önemli bir etkiye sahiptir aynı zamanda enerji tasarrufu sağlanır.

Geri Dönüşüm Makinalarının Avantajları Nelerdir?

Pek çok farklı açıdan avantajlı olan geri dönüşüm makinaları yerli kaynaklardan yararlanılarak üretilen makinalar da olabilmektedir. Yüksek kilogram evsel atıkları geriye dönüştürebilen geri dönüşüm makinaları endüstriyel ortamlarda da yaygın bir şekilde kullanılabilmektedir. Çöp taşıma maliyetini optimum düzeye getirebileceğiniz geri dönüşüm makinaları aynı zamanda çöp depolama konusunda ortaya çıkabilecek sorunları da ortadan kaldırmaktadır.

Enerji tasarruflu olan geri dönüşüm makinaları sayesinde minimum enerji tüketimiyle maksimum verimlilik elde edebilirsiniz. Karbon ayak izi değerleri dikkate alınarak dizayn edilen makineler topraktan gelen bütün değerleri çöpe gitmeden su ve gübre olarak geriye gönderebilmektedir.

Ülkenin ekonomik durumuna da büyük bir katkı sağlayan geri dönüşüm makinaları dışa bağımlılığı da azaltabilecek özelliklere sahiptir. Atıkları mümkün olabilecek en kısa sürede organik gübrelere dönüştürebileceğiniz geri dönüşüm makinaları doğal, verimli ve organik gübreler elde edebilmenizi sağlar. Geri dönüşüm makinaları konusunda teknik detaylı bilgi almak isterseniz Üstün İş Makine ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Piton’da Var olan  Geri Dönüşüm Makinaları;

-Dikey Balya Presi 40 Kg

-Dikey Balya Presi 60 Kg

-Dikey Balya Presi 80 Kg

-Dikey Balya Presi 150 Kg

-Dikey Balya Presi 250 Kg

-Dikey Balya Presi 450 Kg

-Dikey Balya Presi 650 Kg

-Çuval Presi

-Varil Ezme (Ağır Tip Dönüşümü)

-Sünger Pres Makinası

-Tekstil Presi

-Yatay Balya Presi

 

 

 

 

 

WhatsApp
Hemen Ara